Vintur til Alta Alella
Udflugt til vinhuset Alta Alella fra Barcelona
Besøg Alella-vinområdet, der er det, der ligger tættest på Barcelona, smag Alta Alellas vine og nyd udsigten til havet. Turen går til det lille familieejede vinhus Alta Alella, der har en priviligeret placering i en dal i en nationalpark, med havudsigt og et mildt klima.
Dette fantastiske vinhus ligger mindre end en halv times kørsel fra Barcelona. Alta Alella laver en række fremragende hvidvine, men producerer også rødvin, cava og dessertvin.
Vinhuset anvender mere end 15 forskellige druer, og hele familien arbejder på vinhuset der har vine på nogle af verdens bedste restauranter.
Billeder fra vinturen til Alta Alella
Detaljer og priser for vinturen til Alta Alella
Vinområdet Alta Alella befinder sig blot 25 minutters kørsel fra Barcelona
Vinturen varer 3 timer inkl. transport fra Barcelona. Vi kan desuden inkludere frokost på vinturen.
Vinturen til Alta Alella arrangeres udelukkende for private grupper, der har arrangeret pakkerejsen med fly og hotel gennem vores rejsebureau
Prisen på Vinturen til Alta Alella:
Prisen starter på
550 kr.
per person for a privat vintur til Alta Alella. Turen arrangeres udelukkende for private grupper på minimum 8 personer